SMC ARX20-02B ARX20 Series Regulator For 2 MPa
SMC
SKU:
ARX20-02B
Current Stock:
ARX20 Series Regulator For 2 MPa
  • Compatible with inlet supply pressure of 2.0 MPa;
  • Ideal for discharge pressure adjustment on a small compressor;
  • Piston type;
  • Ideal for the pressure adjustment of air blowing applications
  • Regulating Pressure Range:
    0.05 to 0.85 MPa