SMC CC100-300L11-5D CC Series Air-Hydro Unit
SMC
SKU:
CC100-300L11-5D
Current Stock:
CC Series Air-Hydro Unit
  • Converter nominal size:
    100 mm
    Effective oil level stroke:
    300 mm
    Valve unit size:
    Large Flow
    Control Valve:
    Flow Control Valve
    Combined valve:
    Stop Valve,Skip Valve
    Solenoid Valve Rated Voltage:
    24 VDC