SMC CDA2B100-125Z-M9PL-XC12 CA2-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDA2B100-125Z-M9PL-XC12
Current Stock:
CA2-Z Series Air Cylinder
  • Weight reduced by up to 15% lighter;
  • Easy air cushion control;
  • With auto switch (Series CDA2: CDA2, CDA2W)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting Style:
    Basic
    Tube Material:
    Aluminum Tube
    Bore Size:
    Bore Size 100 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 125 mm
    Suffix For Cylinder:
    None Rod Boot,Air Cushion
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Suffix For Cylinder2:
    None Rod Boot,Air Cushion
    Pivot Bracket:
    None
    Rod End Bracket:
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)