SMC CDA2B63-150Z-J59WL CA2-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDA2B63-150Z-J59WL
Current Stock:
CA2-Z Series Air Cylinder
  • Weight reduced by up to 15% lighter;
    Mounting Style:
    Basic
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)