SMC CDA2F40-600Z-G39C CA2-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDA2F40-600Z-G39C
Current Stock:
CA2-Z Series Air Cylinder
  • Weight reduced by up to 15% lighter;
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 600 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Terminal conduit, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Lead Wire :None, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)