SMC CDA2T63-350KZ-NW-M9PSAPC CA2-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDA2T63-350KZ-NW-M9PSAPC
Current Stock:
CA2-Z Series Air Cylinder
  • Weight reduced by up to 15% lighter;
    Mounting Style:
    Center Trunnion Type
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 350 mm
    Suffix For Cylinder:
    Rod Boot:Heat Resistant Tarpaulin,Air Cushion
    Rod End Bracket:
    Double Knuckle Joint
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)