SMC CDBA2F63-150-HN-Y7BAL CBA2 Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDBA2F63-150-HN-Y7BAL
Current Stock:
CBA2 Series Air Cylinder
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Tube Material:
    Aluminum tube
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Water Resistant Cylinders:
    Standard
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Suffix For Cylinder:
    Without Rod Boot,With Cushion On Both Sides
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Lock Position:
    Head End Lock
    Manual Release Type:
    Non-locking Type
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Suffix For Cylinder2:
    Lock Position2:
    None
    Manual Release Type2:
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)