SMC CDBQ2L25-50DCM-HN-M9NWL CBQ2 Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDBQ2L25-50DCM-HN-M9NWL
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Mounting Style:
    Foot Style
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Lock Position:
    Head End Lock
    Manual Release Type:
    Non-lock Type
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)