SMC CDBXWL32-75-J79SDPC CXWL Series Slide Unit
SMC
SKU:
CDBXWL32-75-J79SDPC
Current Stock:
CXWL Series Slide Unit
  • Built-in shock absorber that absorbs impact;
  • With auto switch (Series CDBXW: CDBXWM, CDBXWL, Series CDPXW: CDPXWM, CDPXWL)
  • Cylinder With Auto Switch:
    With Auto Switch Housing Mounting
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 10~ 20),Rc1/8( 25, 32)
    Stroke:
    Stroke 75 mm
    End Lock:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)