SMC CDG1RN32-150Z-M9N CG1R-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDG1RN32-150Z-M9N
Current Stock:
CG1R-Z Series Air Cylinder
  • Female rod end available as standard;
  • Easy fine adjustment of auto switch position;
  • No trunnion mounting female thread added to basic type variation;
  • With auto switch (Series CDG1-Z: CDG1?CDG1W?CDG1K?CDG1KW?CDG1R)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Type:
    Rubber Bumper
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Rod End Thread:
    Rod End Male Thread
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Rod End Bracket:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)