SMC CDG3BN25-250 CG3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDG3BN25-250
Current Stock:
CG3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 51 mm shorter, up to 24% lighter (comparison with the CG1 series);
  • Female rod end available as standard;
  • With auto switch (Series CDG3: CDG3)
    Mounting Style:
    Basic Style
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 250 mm