SMC CDG3LN32-75 CG3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDG3LN32-75
Current Stock:
CG3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 51 mm shorter, up to 24% lighter (comparison with the CG1 series);
  • Female rod end available as standard;
  • With auto switch (Series CDG3: CDG3)
    Mounting Style:
    Foot Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm