SMC CDG5BN32SR-100-G5BAZ CG5-S Series Stainless Steel Cylinder
SMC
SKU:
CDG5BN32SR-100-G5BAZ
Current Stock:
CG5·S Series Stainless Steel Cylinder
  • Applicable for use in an environment with water splashing;
  • With auto switch (Series CDJ5-S: CDJ5-S, Series CDG5-S: CDG5-S)
    Mounting Style:
    Basic Style
    Type:
    Non-lube,Rubber Bumper
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    Rubber Bumper:Rc
    Seal Material:
    NBR
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)