SMC CDJ2RA16-200Z-M9PWSAPC-B CJ2R-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDJ2RA16-200Z-M9PWSAPC-B
Current Stock:
CJ2R-Z Series Air Cylinder
  • Double foot, head flange are added to the mounting types;
  • Easy fine adjustment of auto switch position;
  • The auto switch mounting type, band or rail can be selected with the model number;
  • With auto switch (Series CDJ2-Z: CDJ2?CDJ2W?CDJ2K?CDJ2Z?CDJ2ZW?CDJ2RA?CDJ2RK)
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 200 mm
    Head Cover Port Location:
    Perpendicular To Axis
    Rod End Bracket:
    None
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)