SMC CDJP2D16-15D-M9P CJP2 Series Pin Cylinder
SMC
SKU:
CDJP2D16-15D-M9P
    Mounting Style:
    Clevis Style
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 15 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)