SMC CDLA2F80-250-E-Y7BWL CLA2 Series Fine Lock Cylinder Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLA2F80-250-E-Y7BWL
Current Stock:
CLA2 Series Fine Lock Cylinder Double Acting,Single Rod
  • Magnetic field resistant 2-color indication solid state auto switch D-P3DW series mountable;
  • With auto switch (Series CDLA2: CDLA2)
    Mounting Style:
    Rod Flange
    Cylinder Tube Material:
    Aluminum Tube
    Bore Size:
    Bore Size 80 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 250 mm
    Suffix For Cylinder:
    Without Rod Boot,With Cushion On Both Ends(When Air-hydro,Without Cushion)
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Suffix For Cylinder2:
    Lock Operation:
    Spring Locking (Exhaust Locking)
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)