SMC CDLQB20-30DM-F-M9BL CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLQB20-30DM-F-M9BL
Current Stock:
CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • With auto switch (Series CDLQ: CDLQ)
    Mounting Style:
    Through-hole(Standard)
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    Rc,M(?20,?25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Body Option:
    Rod End Male Thread
    Locking Direction:
    Extension Locking
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)