SMC CDLSF180TN-400-M9PSAPC-DM9P CLS Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLSF180TN-400-M9PSAPC-DM9P
New
300
Current Stock:
CLS Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • With auto switch (Series CDLS: CDLS)
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Tube Material:
    Bore Size:
    Bore Size 180 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 400 mm
    Suffix For Cylinder:
    Without Rod Boot,With Cushion On Both Sides
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
    Number Of Auto Switches:
    2 pcs. Or None
    Lock Unit Built-In Magnet:
    Built-in Magnet
    Lock Unit Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)