SMC CDPXWL32-50-F7BVL CXWL Series Slide Unit
SMC
SKU:
CDPXWL32-50-F7BVL
Current Stock:
CXWL Series Slide Unit
  • Built-in shock absorber that absorbs impact;
  • With auto switch (Series CDBXW: CDBXWM, CDBXWL, Series CDPXW: CDPXWM, CDPXWL)
  • Cylinder With Auto Switch:
    With Auto Switch Plate Mounting
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 10~ 20),Rc1/8( 25, 32)
    Stroke:
    Stroke 50 mm
    End Lock:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)