SMC CDQSF25-150DC-M9BWSDPC CQS Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQSF25-150DC-M9BWSDPC
Current Stock:
CQS Series Compact Cylinder
  • Added pivot brackets for double clevis and compact type foot brackets;
  • With auto switch (Series CDQS: CDQS, CDQSW, CDQSK, CDQSKW,CDQS S)
  • Built-in Magnet:
    Built-in Magnet
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Option:
    With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)