SMC CDQSYB16-20DC CQSY Series Smooth Cylinder
SMC
SKU:
CDQSYB16-20DC
  • Stable operation possible even at a low speed of 5 mm/s (Measurement ;?based on JIS B 8377);
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm