SMC CDQSYB20-20DC-M9N3 CQSY Series Smooth Cylinder
SMC
SKU:
CDQSYB20-20DC-M9N3
  • Stable operation possible even at a low speed of 5 mm/s (Measurement ;?based on JIS B 8377);
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Option:
    With Rubber Bumper and Rod End Female thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)