SMC CJ1B2-10SU3 Cyl, Mini
SMC
SKU:
CJ1B2-10SU3
Current Stock:
CJ1, Single Acting, Spring Return
- Air cylinder
- Single acting, spring return
- Bore size: 2.5mm, 4mm
- Mounting: basic
- Non switch capable
Series Catalog
AutoCAD File
Applicable Tubing:
Polyurethane:OD1/8, ID3/32 Soft Nylon:OD1/8, ID3/32
Stroke:
10mm
Bore Size:
2.5mm