SMC CS1TN200-250 CS1 Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CS1TN200-250
Current Stock:
CS1 Series Air Cylinder
  • Large bore air cylinder of the square cover, tie-rod type;
  • Mounting Style:
    Center Trunnion Type
    Tube Material:
    Aluminum Tube: Bore Size 125,140,Stroke 1000 mm Or Less
    Type:
    Non-lube
    Bore Size:
    Bore Size 200 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 250 mm