Leuze CSL710-R05-720.A/L-M12 Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
CSL710-R05-720.A/L-M12
Measurement field length:
720 mm
Number of beams:
144 Piece(s)
Beam spacing:
5 mm
Minimum object diameter:
10 mm
Supply voltage UB:
18 ... 30 V, DC
Residual ripple:
0 ... 15 %, From UB
Open-circuit current:
0 ... 215 mA, The specified values refer to the entire package consisting of transmitter and receiver.
Output current, max.:
100 mA
Switching voltage, outputs:
Typ. UB / 0 V
Switching voltage, inputs:
high: ?6V,low: ? 4 V
Cycle time:
4.72 ms
Dimension (W x H x L):
29 mm x 54.8 mm x 793 mm
Net weight:
900 g
Ambient temperature, operation:
-30 ... 60 °C
Ambient temperature, storage:
-40 ... 70 °C