SMC CXSM20-100-Y59AZ CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
SMC
SKU:
CXSM20-100-Y59AZ
Current Stock:
CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
  • Compact cylinder with high-precision guide function for pick & place applications
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)