SMC CXSM6-10-Y59A CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
SMC
SKU:
CXSM6-10-Y59A
Current Stock:
CXS Series Dual Rod Cylinder Basic Type
  • Compact cylinder with high-precision guide function for pick & place applications
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 6 mm
    Port Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)