SMC CXSWL15-30-Y59BL CXSW Series Dual Rod Cylinder Double Rod Type
SMC
SKU:
CXSWL15-30-Y59BL
Current Stock:
CXSW Series Dual Rod Cylinder Double Rod Type
  • Compact cylinder with high-precision guide function for pick & place applications
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 15 mm
    Port Thread Type:
    M-thread Or Rc1/8
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)