Leuze MLC500T20-600MG Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
MLC500T20-600MG
Transmitter
Cascading:
Middle Guest
Resolution:
20 mm
Protective field height:
600 mm
Operating range:
0 ... 15 m
Number of beams:
48 Piece(s)
Function:
Cascade, Host In
Cable color:
Black
Wire cross section:
0.14 mm²
Function:
Cascade, Guest Out
Female
Dimension (W x H x L):
29 mm x 614 mm x 53 mm
Lens cover material:
Plastic / PMMA
Net weight:
798 g
Housing color:
Yellow, RAL 1021
Type of fastening:
Groove mounting,Mounting brackets,Swivel mount
Ambient temperature, operation:
0 ... 55 °C
Ambient temperature, storage:
-30 ... 70 °C
Relative humidity (non-condensing):
0 ... 95 %