Leuze MLC500T90-1500/A Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
MLC500T90-1500/A
Resolution:
90 mm
Protective field height:
1,500 mm
Supply voltage UB:
26.5 ... 31.6 V
Current consumption from AS-i circuit:
50 mA
Switching voltage high, min.:
18 V
Switching voltage low, max.:
2.5 V
Switching voltage, type.:
22.5 V
Control input range reduction
AS-Interface Safety at Work
Function:
Process
AS-i profile:
S-0.B.F
Slave address:
1..31 programmable, default=0
Cycle time acc. to AS-i specifications:
Max. 5 ms ms
Connector
Thread size:
M12
0.25 mm²
Dimension (W x H x L):
29 mm x 1,566 mm x 35.4 mm
Net weight:
1,650 g
Type of fastening:
Groove mounting,Mounting brackets,Mounting on Device Column,Swivel mount
Ambient temperature, operation:
0 ... 55 °C
Ambient temperature, storage:
-30 ... 70 °C
Relative humidity (non-condensing):
0 ... 95 %