Leuze MLC510R20-1350H/A Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
MLC510R20-1350H/A
Receiver
Cascading:
Host
Resolution:
20 mm
Protective field height:
1,350 mm
Number of beams:
108 Piece(s)
Supply voltage UB:
26.5 ... 31.6 V
Current consumption from AS-i circuit:
150 mA
Response time:
24 ms, plus response times of the Middle Guest/Guest devices
Type:
AS-Interface Safety at Work
Function:
Process
AS-i profile:
S-0.B.F
Slave address:
1..31 programmable, default=0
Cycle time acc. to AS-i specifications:
Max. 5 ms ms
5 -pin
Cascade, Guest Out,Cascade, Middle Guest Out
Type of connection:
Cable with connector
Cable length:
330 mm
Sheathing material:
PUR
Female
Material:
Plastic
No. of pins:
8 -pin
Permissible conductor cross section, type.:
0.25 mm²
Dimension (W x H x L):
29 mm x 1,416 mm x 53 mm
Net weight:
1,575 g
Type of fastening:
Groove mounting,Mounting brackets,Swivel mount
Ambient temperature, operation:
0 ... 55 °C
Ambient temperature, storage:
-30 ... 70 °C
Relative humidity (non-condensing):
0 ... 95 %