Leuze MLC510R20-150/A Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
MLC510R20-150/A
Resolution:
20 mm
Protective field height:
150 mm
Supply voltage UB:
26.5 ... 31.6 V
Current consumption from AS-i circuit:
50 mA
Response time:
4 ms
Type:
AS-Interface Safety at Work
Function:
Process
AS-i profile:
S-0.B.F
Slave address:
1..31 programmable, default=0
Cycle time acc. to AS-i specifications:
Max. 5 ms ms
Number of connections:
1 Piece(s)
Connector
Thread size:
M12
0.25 mm²
Dimension (W x H x L):
29 mm x 216 mm x 35.4 mm
Net weight:
300 g
Type of fastening:
Groove mounting,Mounting brackets,Mounting on Device Column,Swivel mount
Ambient temperature, operation:
0 ... 55 °C
Ambient temperature, storage:
-30 ... 70 °C
Relative humidity (non-condensing):
0 ... 95 %