SMC MXQ6L-50P-M9PL MXQ Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXQ6L-50P-M9PL
Current Stock:
MXQ Series Air Slide Table
  • Integration of the guide rail and the table;
  • Uses a recirculating linear guide for high rigidity and high precision
  • Bore Size:
    Bore Size 6 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Symmetric:
    Symmetric
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Adjuster Option:
    None
    Functional Option:
    Axial Piping Type
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)