SMC MY1H20-50 Cylinder, Rodless
SMC
SKU:
MY1H20-50
Condition:
New
Current Stock:
Rodless Cylinder, MY1H, Mechanically Jointed, Standard Bores - High Precision Guide
- Bore sizes: 16, 20 mm
- Stroke lengths: 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600 mm
- Minimum operating pressure: 0.15 MPa (22 psi)
- Speed: 100~1000 mm/sec (w/o stroke adjustment bolt), 100~1500 mm/sec (external shock absorber)
- Long stroke option: up to 1000 mm (XB11)