SMC MY1M20G-800 Slide Bearing Guide Type
SMC
SKU:
MY1M20G-800
Condition:
New
Current Stock:
Rodless Cylinder, MY1M, Mechanically Jointed - Slide Bearing
- Bore sizes: 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63 mm
- Stroke lengths: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 3000, 4000, 5000 mm
- Minimum operating pressure: 0.15 ~ 0.20 MPa (22 ~ 29 psi)
- Speed: 100~1000 mm/sec (w/o stroke adjustment bolt), 100~1500 mm/sec (external shock absorber)
- Long stroke option: up to 5000 mm (XB11), up to 3000 mm for 16 bore