SMC NCGCN25-1000 NCG Series Air Cylinder
SMC
SKU:
NCGCN25-1000
Availability:
Factory stock: 37
Condition:
New
Current Stock:
NCG Series Air Cylinder
With Auto Switch(Built-in Magnet):
Without Auto Switch
Mounting Style:
Single Clevis Style
Cushion:
Rubber Cushion
Bore Size:
25 mm (1")
Cylinder Stroke:
10"