SMC NCGDN25-0200 NCG Series Air Cylinder
SMC
SKU:
NCGDN25-0200
Current Stock:
NCG Series Air Cylinder
With Auto Switch(Built-in Magnet):
Without Auto Switch
Mounting Style:
Double Clevis Style
Cushion:
Rubber Cushion
Bore Size:
25 mm (1")
Cylinder Stroke:
2"