SMC NCGTN50-1000 NCG Series Air Cylinder
SMC
SKU:
NCGTN50-1000
Current Stock:
NCG Series Air Cylinder
With Auto Switch(Built-in Magnet):
Without Auto Switch
Mounting Style:
Head Trunnion Style
Cushion:
Rubber Cushion
Bore Size:
50 mm (2")
Cylinder Stroke:
10"