SMC RHCB50-400 RHC Series High Power Cylinder
SMC
SKU:
RHCB50-400
Current Stock:
RHC Series High Power Cylinder
  • Smooth cushioning from high speed operation (3000 mm/s) with; light loads and low/medium speed operation with heavy loads;
  • Mounting Style:
    Basic Type
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 400 mm