SMC RHCL32-300 RHC Series High Power Cylinder
SMC
SKU:
RHCL32-300
Current Stock:
RHC Series High Power Cylinder
  • Smooth cushioning from high speed operation (3000 mm/s) with; light loads and low/medium speed operation with heavy loads;
  • Mounting Style:
    Axial Foot Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 300 mm