Leuze RSL420-M/CU416-25 Industrial Sensor System
Leuze
SKU:
RSL420-M/CU416-25
Minimum adjustable range:
50 mm
Diffuse reflection, min.:
1.8 %
Operating range:
0 ... 4.5 m
Object size:
150 mm x 150 mm
Diffuse reflection, min.:
10 %
Repetition frequency:
90 kHz
Supply voltage UB:
24 V, DC, -30 ... 20 %
Current consumption (without load), max.:
700 mA, (use power supply unit with 3 A)
Power consumption, max.:
17 W, For 24 V, plus output load
Switching voltage high, min.:
20.8 V
Switching voltage low, max.:
2 V
Switching current, max.:
300 mA
Radiated transmitting power:
Max. 4.5 dBm (2.82 mW), class 2
Cable length:
25,000 mm
Wire cross section supply:
1 mm²
Wire cross section signals:
0.14 mm²
Dimension (W x H x L):
140 mm x 149 mm x 140 mm
Ambient temperature, operation:
0 ... 50 °C
Ambient temperature, storage:
-20 ... 60 °C
Relative humidity (non-condensing):
15 ... 95 %