SMC 10-MGF100TN-75-M9PZ 10-MGF Series Clean Series Guide Table
SMC
SKU:
10-MGF100TN-75-M9PZ
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
10-MGF Series Clean Series Guide Table
Clean Series;;
  • Low profile compact cylinder;
  • Cylinder with a large concentric guiding sleeve provides excellent eccentric load resistance.
  • Clean Series:
    Relief Type
    Bore Size:
    Bore Size 100 mm
    Port Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)