SMC 13-MXS12-10A-M9PL 13-MXS Series Clean Series Air Slide Table
SMC
SKU:
13-MXS12-10A-M9PL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
13-MXS Series Clean Series Air Slide Table
  • Integrated with a worktable in a compact manner;
  • Clean Series:
    Vacuum Suction Type (Special Treatment On Guide)
    Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Port Thread Type:
    M-thread( 6 To 16),Rc( 20, 25)
    Symmetric:
    Standard Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Adjuster Option:
    Both Ends Rubber Stopper
    Functional Option:
    Standard Type
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)