SMC CDA2L40-100Z-M9BWSDPC CA2-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDA2L40-100Z-M9BWSDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CA2-Z Series Air Cylinder
  • Weight reduced by up to 15% lighter;
    Mounting Style:
    Axial Foot
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)