SMC CDBQ2B63-75DC-RL-M9BL CBQ2 Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDBQ2B63-75DC-RL-M9BL
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Mounting Style:
    Through-hole (Standard)
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper
    Lock Position:
    Rod End Lock
    Manual Release Type:
    Lock Type
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)