SMC CDLQA32-75D-F-M9BWSDPC CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLQA32-75D-F-M9BWSDPC
Current Stock:
CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • With auto switch (Series CDLQ: CDLQ)
    Mounting Style:
    Both Ends Tapped Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    Rc,M(?20,?25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Locking Direction:
    Extension Locking
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)