SMC CDLQA80-45D-B-M9PSAPC CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLQA80-45D-B-M9PSAPC
Current Stock:
CLQ Series Compact Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • With auto switch (Series CDLQ: CDLQ)
    Mounting Style:
    Both Ends Tapped Style
    Bore Size:
    Bore Size 80 mm
    Port Thread Type:
    Rc,M(?20,?25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 45 mm
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Locking Direction:
    Retraction Locking
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)