SMC CDLSG125-150-M9BSDPC-D CLS Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDLSG125-150-M9BSDPC-D
Current Stock:
CLS Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • With auto switch (Series CDLS: CDLS)
    Mounting Style:
    Head Flange Style
    Tube Material:
    Bore Size:
    Bore Size 125 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Suffix For Cylinder:
    Without Rod Boot,With Cushion On Both Sides
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)