SMC CDM2RA25-50AZ-M9PM CM2R-Z Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CDM2RA25-50AZ-M9PM
Current Stock:
CM2R-Z Series Air Cylinder
  • Female rod end available as standard;
  • Easy fine adjustment of auto switch position;
  • Single clevis and trunnion pivot brackets are available;
  • With auto switch (Series CDM2-Z: CDM2?CDM2W?CDM2K?CDM2KW?CDM2R?CDM2RK)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Type:
    Pneumatic
    Mounting Style:
    Bottom Mounting Type
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Cushion:
    Air Cushion
    Rod And Thread:
    Rod End Male Thread
    Rod End Bracket:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)