SMC CDM3BZ20-200 CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDM3BZ20-200
Current Stock:
CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 66 mm shorter (total length), up to 21% lighter (weight);?(compared to the CM2 series);
    Mounting Style:
    Boss-cut Basic Style
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 200 mm